Bellona på COP24

COP24

Delegater fra hele verden skal i løpet av de neste ukene følge opp Parisavtalen i Katowice.

Bellona deltar med en rekke fagpersoner og arrangementer de neste to ukene.

Date Time Topic Location Bellona involvement
Dec 5 12.15-13.15 Zero emission construction sites Nordic pavilion Co-organiser and speaker
Dec 6 12.15-14.15 Marine biomass Nordic pavilion Speaker
Dec 6 15.00-16.30 Industry decarbonisation Warmia. (Official UN side event) Co-organiser and moderator
Dec 12 16.30-18.00 CCS-demystifying negative emissions EU pavilion. Room Brussels Co-organiser and speaker
Dec 14 10.30-12.00 Empowered citizens and cities driving the energy transition EU pavilion Co-organiser and speaker

 

Fagpersoner fra Bellona deltar på en rekke måter i Katowice. De er i Polen disse ukene:

Uke 49:

Olav Øye, COP-koordinator og seniorådgiver CO2-fangst og -lagring, olav@bellona.no

Jonas Helseth, leder Bellona Europa, jonas@bellona.org

Anders Karlsson-Drangsholt, seniorrådgiver havbruk, anders@bellona.no

Christian Eriksen, seniorrådgiver energi, chrise@bellona.no

Jan-Justus Andreas, leder industri Bellona Europa, justus@bellona.org

Uke 50:

Keith Whiriskey, prosjektleder CO2-håndtering/klimateknologi Bellona Europa, keith@bellona.org

Teodora Serafimova, leder el-mobilitet Bellona Europa, teodora@bellona.org

Mark Preston Aragonès, rådgiver el-mobilitet Bellona Europa, mark@bellona.org

Theo Mitchell, rådgiver Bellona Europa, theo@bellona.org

Bellona

info@bellona.no